Jak przekonać psa do nie jedzenia mięsa? Wegetariańska karma dla psa

Co rzekniecie na czworonoga, który będzie zjadał zboża, cytrusy, warzywa a nie ma mięsiwa? Czy to zakazane? Niemniej będzie to wykonalne, psiny również mogą być weganami.

Pewnie czworonóg weganin brzmi dla wielu pań niezrozumiale. Jednakowoż wegetarianizm i weganizm pozyskują coraz więcej fanów. Trudno się temuż dziwić w okresie, kiedy okaże się, że gospodarz jest nieustępliwym wrogiem jedzenia mięska. To chciałby, żeby jego czworonożny przyjaciel też karmił się jedynie przetworami pochodzenia roślinnego.
Nam polędwica ani schab…

Czworonogi w przeciwieństwie do kotów to zwierzaki wszystkożerne. O ile kociaki muszą zjadać mięcho o tyle pieseczki są w stanie bez niego się obejść. Jednak sporo lekarzy negatywnie podchodzi do pomysłu przejścia na wegetarianizm to generalnie nie ma przeciwwskazań, aby taką wymianę uskutecznić.

Czego będą obawiać się medycy przy takiej diecie? Przeważnie tego, że piesek nie będzie miał zapewnionych wszelkich elementów w dobrych proporcjach. Istotnie takie niebezpieczeństwo istnieje, jeśli menu będziemy wymyślać osobiście i nie będziemy mieć stosownego doświadczenia. Natomiast jeżeli będziemy w stanie zbudować dietę trafnie zbilansowana wolno liczyć, że doskonale się sprawdzi i psu nic się nie stanie.

Karmę wege bez kłopotu będzie można nabyć w internecie, wielorakie wyroby tegoż rodzaju mają w swoim asortymencie sklepy zoologiczne w sieci. Wbrew pozorom jarska żywność nie jest dodatkowo strasznie droga – worek, który obejmuje blisko 12 kg będzie można kupić za blisko 150 złotych czyli za tyle ile kosztuje karma znakomitej klasy w składzie tradycyjnym.

Wegetariańska karma dla psa

Najczęściej oferowanie takiej karmy to wynik decyzji właściciela, co jest narzucone jego przekonaniami. Zdarzają się też sytuacje, gdy taki posiłek jest dla kundla ratunkiem. Szczególnie będzie to połączone z alergiami, niekiedy pupilka alergizuje najpierw wieprzowina, potem mięsiwo z kuraka, wołowina lub ryby, aż w rezultacie dochodzi do tego, że białko zwierzęce bezustannie powoduje awersję. W takich okolicznościach strawa bezmięsna nie będzie zachcianką, lecz to jedyny sposób na to, aby pies był zdrowy.
Psisko wegetarianin! Przekąski bez mięsa

Obojętne czy żywi się karmą wege albo mięsną to i tak będzie można dawać czworonogowi wegetariańskie zagrychy.

Jarzynowe przekąski dla zwierzaków

Piesek jarosz z przyjemnością pochrupuje marchewkę. Tak naprawdę dokładnie jej lekki smak będzie sprawiał, że jest to dla pieseczka przyciągający składnik i będzie po niego skwapliwie sięgał. Podobnie pyszne będzie też doskonale strawne puree z dyni, które idealnie się sprawdzi oraz będzie można je stosować psom. W diecie zwierzaka pojawiać się może jeszcze kisiel z siemienia lnianego, który dostarcza doskonałe kwasy tłuszczowe omega3. Cennym pierwiastkiem będzie jeszcze brokuł, z którego przygotować można rozkoszną sałatkę. Dostarczać będzie między innymi błonnika, wapń, kwas foliowy, witaminy A i C a to co bardzo istotne to także będzie tam mała ilość kalorii. Takim zdrowym dodatkiem do diety bezmięsnej będą dodatkowo buraki, które będzie można dostarczać w postaci buraczanych wiórków.