Jaki warto kupić żwirek dla kotka, czym się doradzać przy doborze?

Żwirek dla kotka

Żwirek dla kotów to wówczas konieczne wyposażenie kuwety. Istnieją przeróżne modele żwirków dla kotów. Każdy z nich nadaje się również do kuwety otwartej, jak również krytej. Żwirek dla kotka ma taki negatyw, że nie można do końca zapobiec jego rozsiewaniu obok kuwety oraz rozprzestrzenianiu po mieszkaniu przez kota.
najlepsze żwirki dla kotów zamów teraz https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Który żwirek dla kotów?

Łatwo jest do kuwety wsypać po prostu zwyczajny piasek. Tymczasem na rynku są dostępne odmienne żwirki dla kotka, wiele przyjemniejsze w używaniu.
Żwirki niezbrylające ogromnie przypominają prosty piach. Są adekwatne dla pupilów, które regularnie wychodzą na zewnątrz i także przepadają grzebać w ziemi. Takie koty muszą mieć w kuwecie cokolwiek znanego.

Wprawdzie taki żwirek dla kota ogromnie gwałtownie zaczyna brzydko pachnieć, bowiem nie ma opcji odseparowania żwirku zanieczyszczonego moczem od zwykłego. Należy zmieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotka zbrylający bentonitowy tworzy strukturę delikatnych kamyczków. Im owe kamyczki są większe, tym żwirek mniej rozpowszechnia się po domu.

Aczkolwiek tenże większy i także grubszy jest mniej funkcjonalny. Jeżeli kot odda mocz na taki żwirek, wytwarza się bryła, którą można szybko wyeliminować z kuwety bez konieczności wymiany całej zawartości. Takie żwirki dla kotka mogą być bezzapachowe bądź zapachowe. Zbiór zapachów jest wielki, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Klasyczne, doskonałe żwirki dla kotka bentonitowe to zatem: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact oraz Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki aromatyczne.
Żwirki dla kotka silikonowe wstrzymują mocznik, a wodę odparowują. Z kuwety można wyjmować odchody na bieżąco, a wszystek żwirek uzupełniać co prawie 3 tygodnie. Ten żwirek dla pupila jest wysoce korzystny.

Jak go użytkujemy, kuwetę powinniśmy umieszczać w przewiewnym pomieszczeniu, aby woda z moczu prędko odparowała. Wybitnie modne żwirki silikonowe to zatem Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do zestawu mamy jeszcze drewniany żwirek dla kota. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, wolno wyrzucać go do toalety. Taki żwirek prawidłowo redukuje zapachy i także nie kurzy się tak, jak żwirek dla kota bentonitowy. Jego zaletą stanowi więc to, że najbardziej ze wszystkich żwirków roznosi się po mieszkaniu. Na rynku występują żwirki dla kotów drewniane, które pod impulsem moczu rozpadają się. Są to zatem na przykład Pigwa albo Super Pinio. Dzięki tym żwirkom nie potrzeba myć po każdorazowym oddaniu moczu przez kota.

Pochłaniacze zapachu i także neutralizatory

W sprzedaży są widoczne wyjątkowe absorbery aromatu i także neutralizatory, jakie wolno włączać w niewielkiej wielkości do żwirku dla kota. Neutralizatory tym różnią się od absorberów, że mają jeszcze zalety oczyszczające.