Najatrakcyjniejsze akcesoria dla kota, jakie bezwarunkowo potrzebujesz mieć!

Drapak dla kota – dlaczego jest potrzebny?

Przypuszczalnie każdy chociaż raz dostrzegł kotka który wysuniętymi łapami rysuje jakiś przedmiot. W mieszkaniu wielokrotnie ofiarą pada sofa, stołek, drewniany mebel, oraz nawet dywan. Stwierdzamy wówczas często, iż kot „ostrzy szpony”.

Drapanie to jedna spośród pierwotnych rzeczy, jaką musi robić każdy zdrowy kot. A nie chodzi tu wcale o ostrzenie pazurów, gdyż szpony każdy pupil ma niezwykle ostre. Poduszeczki na łapach emitują zapach, którym kotek oznacza znane terytorium. Zostawia także ślady szponów na przedmiotach, jednocześnie w celu zakomunikowania, iż to jego teren. Gdy pupil w ogóle nie interesuje się drapaniem, jest to dla nas sygnał, że coś go nęka Drapak dla kota ustawiony w pomieszczeniu pozwala ustrzec przed zrujnowaniem nasze pufy.
zabawki dla kotów sprawdź https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla kotka zapewniają naszym kotom komfort, są niezwykle niezbędne szczególnie kotom żyjącym zwykle w lokum.

Drapak dla kota służy ponadto do gimnastyki. Pupil rozciąga mięśnie, natomiast na bardziej rozbudowanych drapakach ma szansę do niezwykle skomplikowanych uciech. Odpowiednio jest jak najwcześniej przyzwyczaić kotka do drapaka, by ocalić przed zadrapaniem stołki lub kanapę.

Gdzie ustawić drapak dla kota?

Zwykle koty drapią przedmioty w miejscu, gdzie notorycznie przebywają gospodarze, zatem ofiarą może paść wersalka w salonie. Kotki ubóstwiają również oznaczać własne otoczenie niedaleko drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się napotkać jakieś obce zwierzę, na przykład nietypowego pupila.

Prawidłowo jest postawić drapak dla kota tam, gdzie rejestrowaliśmy naszego kotka drapiącego. Drapaki dla kotów, nawet najcudowniejsze, ustawione w niewłaściwym miejscu będą stały puste.
Który drapak dla kotka zakupić?
W sprzedaży są dostępne wielorakie typy drapaków dla pupilów.

Drapak może mieć formę dywanika z sizalu, który jest niezniszczalny na uszkodzenia a może służyć kotu jak użyteczne miejsce do drzemki. Jest to najtańsza opcja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Popularne są też drapaki dla kotów w postaci drewnianego palika, ustawionego na płytce pionowo lub ukosem, zawiniętego dzianiną. Takie drapaki można zdobyć w cenach od stu złotych do chociażby kilku tysięcy złotych, gdy są nadzwyczaj rozszerzone, ekskluzywne, wyposażone w siedziska, budy, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może być na posadzce albo być zamocowany do ściany, a chociażby do sufitu.

Drapak winien być dobrany do wielkości kota. Najczęściej drapaki dla kotów występują w kilku rozmaitych rozmiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kotów oraz dla hodowli, i dodatkowo drapaki wodoodporne, przeznaczone do umieszczania na zewnątrz, do wolier czy na balkony.

Na rynku typy drapaków dla kotów jest wysoce obszerna, mają one najbogatsze rozmiary, mają różnorodne funkcje i akcesoria. Wybierając drapak dla kota, kierujmy się po prostu prywatnym gustem tudzież upodobaniami kotów. Jeśli pupil uwielbia więcej spać, sprawmy mu drapak – dywanik albo fotel, jeżeli jest aktywny i dodatkowo uwielbia skakać, chyba ucieszy się z drapaka z huśtawką zawieszonego na suficie