Najważniejsze składniki odżywcze, które powinny być w karmie dla psów

Wybór właściwej znakomitej jakości suchej karmy, nie jest wcale takie banalne, jak by się mogło wydawać. Jeśli kiedykolwiek zwróciliśmy uwagę na tabelkę komponentów, na pewno już zauważyliśmy brak wyjątkowo istotnej informacji, którą jest ilość każdego ze elementów, jakie znajdują się w żywności. Jest to znacząca wiadomość. Większość karm suchego typu jest robiona na podstawie zboża i różnych roślin. Natomiast tak koty jak również pieski są mięsożercami, zatem powinny być karmione pożywieniem, gdzie głównym elementem zdecydowanie jest mięso. Kupując karmę powinniśmy szukać przede wszystkim mięsa. Koty są mięsożercami, więc ich dieta potrzebuje bezwzględnie składać się na mięsie. Koty nie mają potrzeby jedzenia cukrów.

W karmach dla zwierząt tymczasem możemy odkryć ziarna, bo są one tańsze od produktów mięsnych i utrzymują zmielone części łącznie, i bynajmniej nie dlatego, że są odpowiednim pożywieniem dla typu stworzeń mięsożernych. Mięcho i tłuszcze winnym być jedynie identyfikowalne poprzez dany gatunek. Jeśli nie jest on jednak określony, jakość mięsiwa także nie może być opisana dobrze. Należy więc unikać towarów, w których znaleźć możemy nierozpoznane mięso, drób lub też inne ,, zwierzęta,,. Należy za wszelką cenę unikać produktów, które kryją w sobie dużo mączki roślinnej, gdyż są to pokarmowe wypełniacze. Jeżeli karma już ma w sobie zawierać zboża, to bezwarunkowo musimy zadbać o to, by były to pełne ziarna. Wszystkie owoce oraz warzywa podwyższają wartość, w szczególności jeśli zastępują one zboża w karmie.

składniki karmy dla psów

Elementy mineralne są też bardzo przydatne, natomiast potrzeba mieć zawsze na uwadze to, iż jedzenie musi liczyć szczególnie wysoką zawartość mięsa, którego minerały zupełnie nie są w stanie zastąpić. Z całą stanowczością powinniśmy unikać żywności w których odnaleźć, można wyroby naturalnego źródła, które nie posiadają bliżej określonych nazw jak na przykład ,,zwierzęta ,,bądź ,, drób,,. Karmy, które posiadają sztuczne barwniki oraz substancje słodzące bądź także konserwanty. Zwłaszcza te w szczególności , które brane są za rakotwórcze albo mają zakaz używania w ludzkim jedzeniu, czy w żywności dla piesków, jak BHT, Ethoxyquin i także BHA, Galusan propylu. Pewne składniki jak produkty rybne, mogą kryć w sobie chemiczne konserwanty, które nie koniecznie muszą znaleźć się w tabelce, gdy nie są podane przez producenta, nie istnieje wymagany obowiązek umieszczanie ich na liście.

Dlatego powinniśmy, szukać potwierdzenia, jakie daje producent o tym że używa tylko ryb oceanicznych, które nie posiadają sztucznych konserwantów. Należy dodatkowo zwrócić uwagę na to czy mięso i tłuszcze są niewiadomego źródła, gdyż może to stanowić wszystko i z całą pewnością będzie wówczas stanowiło niezmiernie niską jakość. Większość z wytwórców nie publikuje na swoich pudełkach dokładnych proporcji określonych składników, mianowicie jakie wchodzą w skład żywności, zatem dokonanie dobrej analizy będzie wówczas polegało na własnej znajomości. Jeżeli chodzi natomiast o gotową karmę, mądrzej będzie z naszej strony być znacznie rozważnym, niż wierzyć reklamom w telewizji bądź internecie.