Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Lato jest świetną okolicznością, żeby poświęcić czas waszemu pupilowi. Wycieczka z ukochanym psem to jedyna w swoim rodzaju okoliczność, by zrelaksować się, w tym samym czasie ofiarując psu chwilę. W leciewarto uważać na kleszczach, ponieważ wszystkie psy są na nie narażone. Rasy psów, które potrzebują dużo aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, na przykład labradory, nierzadko są atakowane przez kleszcze. W jaki sposób możemy ustrzec nasze zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najbardziej znaną formą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. Na rynku dostępne są liczne typy obroży na kleszcze. Obroże przeciw kleszczom wyróżniają się kilkumiesięczną skutecznością ,a także niewysoką ceną. Są produkowane dla ras psów wielu rozmiarów, dlatego łatwo dostaniemy rozmiar dopasowaną do szyi swojego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze dostępne w obrożach przeciwkleszczowych mogą być olejkami eterycznymi oraz lekami na kleszcze. Syntetyczne charakteryzują się skuteczniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Zawartość preparatu na kleszcze musi być proporcjonalna do wagi zwierzaka, trzeba więc przeczytać przed zakupem, iż wybrana obroża na kleszcze będzie bezpieczna.

Obroża Foresto

Uznanym dystrybutorem obróż na kleszcze jest firma Bayer, która produkuje obroże na kleszcze Foresto, zawierające imidaklopryd i flumetrynę, będące bezwonnymi substancjami czynnymi przeciw kleszczom. Produkowane są dwie obroże dla psów – dla psów poniżej 8kg i dla zwierząt powyżej 8kg. Te obroże działają zarówno na kleszcze ,jak i na pchły, więc dają wszechstronną opiekę psiaka. Obroża Foresto działa nawet do 8 miesięcy, co więcej działa już w momencie aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze przenoszą licznych groźnych schorzeń, takich jak borelioza, babeszjoza i erlichioza. Rasy psów chętnie buszujące w trawie, na przykład labradory, wymagają szczególnej ochrony w postaci preparatów na kleszcze, dlatego, że infekcja spowodowana ugryzieniem kleszcza wnosi zagrożenie utraty zdrowia naszego zwierzaka. Obroża dla psa z preparatem na kleszcze zapobiega zaatakowania psa przez pasożyta, przez co pozwala zabezpieczenie przed poważnymi schorzeniami. Dla labradorów, kochające pływanie potrzebna jest dodatkowa profilaktyka, na przykład w formie kropli mających preparat na kleszcze albo profesjonalne szampony o działaniu na kleszcze. Aby zabezpieczyć psa w trakcie wakacyjnej wycieczki warto sprawić sobie skuteczne preparaty na kleszcze dla zwierzaka.

https://www.krakvet.pl/product-chy-3586-BAYER-Foresto-Obroza-obroza-przeciw-pchlom-i-kleszczom-dla-kotow-i-malych-psow-dl-38cm.html obroża przeciw kleszczom