Rodzaje kuwet

wymieniamy cztery rodzaje kuwet. są to:

– zakryta (występują też z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszczące,
– z podwójnym dnami.
Te kocie toalety różnią się tym, że dla przykładu kociej toalety z zadaszeniem, trudne jest wyrzucanie się się żwirku, a przez zastosowanego w niej specjalnego filtru nie rozprowadza się nieprzyjemny zapach. Zarezerwowane one są dla kociaków, które lubią kopać, aczkolwiek uważaj – nie każde koty mogą godzić się na nie, jednak większość akceptuje, aczkolwiek są wyjątki, które za nic nie zniosą tego.
Lecz w kwestii kuwety otwartej (klasycznej), która bywa głównie stworzona z tworzywa sztucznego, jest ona przeznaczona dla wszystkich kotów. Należałoby zapamiętać o nadającym się wymiarze. Wybrane z nich są uzbrojone w ramkę, by bez problemu podtrzymywać higienę.

Kuweta samoczyszcząca, celujący wybór dla osoby, która naprawdę brzydzą się wykonywać tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w czujnik ruchu. Po momencie, który został przez nas zaplanowany, bądź po tymczasowości, kuweta samoczynnie uruchamia mechanizm, który zbiera zanieczyszczenia do kontenera, czy do ścieków. W konstrukcji bardzo wyróżnia się od innych kocich toalet.

Kocia toaleta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitem z otworami (wielkość zależy od zestawu). Przez tą cechę płynny brud zlatuje w dół. Tenże typ kuwety jest dostępny w dwóch podkategoriach – w jakich można wsypać żwirek oraz w jakich nie można. Jest to najlepsza kategoria dla takich osób, które bez przerwy czyszczą kocią toaletę.

Rozmiary kuwet
Wymieniamy trzy wymiary kuwet, a są to rozmiary dla kotów jakie:

– skończyły już 84 dzień życia,
– nie ukończyły jeszcze 84 dnia tygodnia życia,
– są już dorosłe.
Kuweta dla drobnych kociąt nie powinna być za wysoka, iż może sprawiać problem przy wejściu. skoro kot już osiągnie 12 tydzień życia, powinno się uzyskać nową i o większych rozmiarach kuwetę, po to, byleby wysypać odpowiednią ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jeśli kot kocha kopać i zakopywać nieczystości w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany model zadaszony, ale zostało u góry napisane – należy uważać, ponieważ poszczególne kotki nie akceptują takich kocich toalet, większość akceptuje, bowiem zdarzają się wyjątki.
Kiedy nie podoba Ci się to, gdy kocia toaleta jest dostrzegalna w Twoim apartamencie, to wolno Ci zdecydować się na kupno mebla, w którym można wstawić do środka kuwetę, skoro nadejdzie pewny przypadek, albowiem ograniczy Cię mała przestrzeń, to możesz się namyślić na kocią toaletę narożną, jaką można położyć w kącie. Dostępne są w asortymencie kocie toalety narożne z daszkiem, jak i również bez zadaszenia.
Opłaci się co więcej kupić akcesoria, które ułatwiają {sprzątanie|oczyszczanie nieczystości podobnie jak i użycie, blokują roznoszenie żwirku poza kuwetę i neutralizują bardzo nieprzyjemne zapachy.

transporter dla kota