W jaki sposób dobrać rasę psiaka słuszną dla Ciebie?

To, iż pies jest najmilszym przyjacielem człowieka nie podlega żadnej dyskusji. Niniejszy futrzasty przyjaciel, jest oddany człowiekowi bez względu na jego wielkość portfela i dodatkowo realia, w jakich żyje. Dla niego liczy się jedynie pozytywne spojrzenie i dotyk serdecznej pomocnej dłoni.


Gdy szczeniak dojrzewa…


Ludzie, którzy rozważają zakup lub adopcję pieska, bardzo często nawet nie zastanawiają się nad wyborem tej świetnej rasy, która będzie pasowała ich potrzebom i także stylowi życia. Wygląd szczeniaka oraz jego słodki pyszczek wystarczają, żeby futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem przemiły szczeniak wyjątkowo szybko rośnie i gospodarz nawet nie dojrzy, kiedy zamienia się w dorosłego psa, którego obraz niestety nie zawsze odpowiada życzeniom właściciela. Dzieje się tak, gdy piesek jest wzięty jako szczeniak, zaś pochodzenie jego rodziców nie zostało zidentyfikowane. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie przepowiedzieć, jak duży piesek wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego adoptowanie, niezależnie od jego wspaniałych oczek i dodatkowo wesołego pyszczka.


Energiczny psiak i ospały człowiek


Określając się na posiadanie psa, trzeba dokładnie zaznajomić się z jego rasą, ażeby wspólnie z nim tworzyć spójny oraz silny związek. Psiaczki potrzebujące sporo ruchu i także spacerów,nie będą czuły się szczęśliwe, zamknięte w czterech ścianach przez większą część dnia. Decydując się na psy myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, czy psy gończe, trzeba mieć świadomość, iż to mocno ruchliwe zwierzaki, które pragną dalekich spacerów i licznych gier ruchowych. Inaczej znudzone będą niszczyły otoczenie, w jakim żyją, prowokując swoich właścicieli do szewskiej pasji. Stąd miłośnicy relaksu na kanapie, przed telewizorem czy z książką w ręku powinni zapomnieć o takich odmianach.


Pies obronny lub do towarzystwa?


Którykolwiek przyszły właściciel psiego czworonoga, powinien dobrze ustalić swoje oczekiwania w stosunku do nowego psiaczka. Jeśli szuka przyjaciela, którego będzie mógł gdziekolwiek ze sobą brać, idealnie sprawdzą się tu pieski niewielkie, które bezproblemowo pomieszczą się w dowolnym pojeździe czy koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki plus sznaucery miniaturowe i buldożki francuskie znakomicie nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na małe rozmiary mogą być ze swoim panem podczas jego urlopów oraz wczasów.

Tymczasem niewielkie pieski pomimo własnego ładnego wyglądu, niestety nie dostarczą człowiekowi takiego bezpieczeństwa, jak czworonogi obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski czy dog niemiecki, na pewno wzbudzą niepewność i obawy przed nieznajomymi, efektywnie ich zniechęcając. Jeśli w mieszkaniu mieszkają malutkie dzieci, których zachowanie nieraz bywa nieobliczalne, lepiej nie decydować się na psa obronnego, ponieważ niewłaściwie prowadzony może prawdopodobnie wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na własną wielkość i także wagę.

Piesek zaczepny tylko dla kompetentnych właścicieli

Pies agresywny to zwierzę, które wymaga od właściciela przedstawiania stosownych dokumentów, zezwalających na jego posiadanie. Psy odmian agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash oraz moskiewski stróżujący wymagają właściwej tresury już okresie szczenięcym oraz odpowiedniego prowadzenia psiaka, co ma zapobiegać występowaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy szczególnie dokładnie zaznajomić się ich odmianami, aby właściwie dobrać tę właściwą, zgodną z potrzebami, wymaganiami i trybem życia człowieka, bo właśnie wtedy więź z pieskiem będzie skutkowała przywiązaniem i także obustronną miłością.

karma dla psa hurt